დეზინფორმაცია და პროპაგანდა არ გვინდა, - ასე უპასუხა სალომე ზურაბიშვილმა საზოგადოებრივი მაუწყებლის ჟურნალისტის რეპლიკას, რომ პრეზიდენტმა სოციალური ქსელით სკოლებს პროტესტში ჩართვისკენ მოუწოდა.
"მოწოდებები საქართველოში ინგლისურად არ კეთდება სოციალურ ქსელში, რომელიც არის უცხოელებისთვის. ეს ყო აღწერა იმის, რომ სკოლებშიც დაიწყო იგივე, რაც სხვაგან ხდებოდა. მე ვარ ბებია, დედა და ვინმეს თუ წარმოუდგენია, რომ შემიძლია მოვუწოდო სკოლებში ბავშვებს, რომ გამოვიდნენ. გაოგნებული ვარ, რომ შეიძლება ვიღაცას საპატრიარქოში შეიძლება სჯეროდეს, რომ მე შეიძლება ასეთი მოწოდება გავაკეთო. მოწოდება არ გამიკეთებია არავის მიმართ, არც დიდების, არც ბებიების, არც ბაბუების, არც ზრდასრულების მისამართით და ბავშვებისთვის რატომ გავაკეთებდი. მე იქ ვწერ ქვეყანაში მიმდინარე მოვლენების აღწერა, რადგან ვიცი, რომ ჩემი პოსტები იკითხება", - განაცხადა სალომე ზურაბიშვილმა.